O mně


Já a Dinah RodriguesNa jógové cestě jsem se ocitla neplánovaně, po mých nepříjemných zkušenost s umělými hormony. Po dlouholetém užívání hormonální antikoncepce – původně kvůli nepravidelné menstruaci, jsem ji vysadila, menstruace se nedostavovala a byly mi diagnostikovány polycystické vaječníky. Otěhotněla jsem po užívání umělých hormonů, ale v 5.měsíci jsem potratila. Po této nepříjemné zkušenosti jsem si uvědomila, že musím zpomalit a začít se více věnovat sama sobě. Také jsem cítila, že je třeba, abych svoje problémy řešila jinak - přirozeněji. Asi ne náhodou jsem objevila hormonální jógu a přihlásila se na víkendový kurz. Po něm jsem se cítila báječně a začala jsem hormonální jógu cvičit pravidelně doma. Cvičení mě nabíjelo energií, přestaly mě bolet záda, zlepšilo se zažívání, zmizely polycystické vaječníky a tím nejhezčím výsledkem pro mě bylo otěhotnění - přirozeně, bez jakýchkoli umělých hormonů po 3 měsících pravidelného cvičení.
 
Na mateřské dovolené jsem si uvědomila důležitost opravdových hodnot a velmi se nadchla myšlenkou dělat něco prospěšného a smysluplného...pomáhat ženám ke spokojenosti a zdraví. Stále častěji jsem totiž kolem sebe viděla ženy, které braly umělé hormony "zbytečně", neuvědomovaly si jejich rizika a nevěděly o jiné možné alternativě.

Po mých pozitivních zkušenostech s hormonální jógou jsem se rozhodla této oblasti věnovat hlouběji. Přihlásila jsem se na roční studium klasické jógy, poté na lektorský kurz hormonální jógy, který jsem absolvovala přímo u autorky hormonální jógy Brazilky Dinah Rodrigues, která jako jediná na světě může školit lektory hormonální jógy. Dinah bylo v té době 89 let, byla vitální, plná energie a vypadala báječně. Jsem velmi vděčná za to, že jsem na své životní cestě mohla potkat právě ji a její hormonální jógu.
 
Jóga se stala mojí velkou láskou, věnuji se jí již téměř 10 let a neustále se vzdělávám. Vedu kurzy hormonální jógy, relaxační jógy, workshopy zaměřené na pánevní dno a diastázu (zacelení břišního rozestupu), relaxační víkendy s jógou a tato práce mě velmi  baví. Dále se věnuji práci se zvukem – detoxikačním a hluboce relaxačním „masážím“ tibetskou mísou.
 
Odměnou jsou mi úsměvy a radost na ženské tváři, věty tipu „už se těším, jak si u Vás zase odpočinu“, „konečně se u Vás na chvíli zastavím“, „nevěřila jsem, že se účinky hormonální jógy dostaví tak rychle“, „cvičím a už nemám návaly“, „Dášo, na poslední lekci se už nedostavím, jsem těhotná“. Moje práce mě naplňuje a je mým koníčkem.
 

 
Moji hlavní učitelé:

 • Dinah Rodrigues, autorka hormonální jógy, díky které jsem získala další dva velké učitele – moje děti Aničku a Vašíka
 • Lucie Königová a její pojetí jógy, její laskavý přístup a vedení k vnímavosti a naslouchání tělu
 • Ivana a Jan Knaislovi, kteří stáli u mých jógových začátků
 
Velký dík cítím také  za cvičení Cantienica. S touto metodou jsem se setkala po svém druhém porodu a praktikuji ji dodnes. Velmi mě překvapila, jak efektivně působí a jak hodně nápomocná může být maminkám po porodu, a nejen jim. Jedná se o cvičení pro tvarování postavy a správné držení těla, které vychází ze spirální dynamiky a propojuje celé hluboké svalstvo. Pomáhá při oslabení pánevního dna, při inkontinenci, zlepšuje držení těla. Společně s hormonální jógou jsou to mé dvě velké oblíbenkyně.


Co můžete od mých jógových lekcí očekávat? 

 • individuální přístup, diskrétnost, menší počet žen ve skupince
 • jemný a smysluplný pohyb, detailní navedení do pozice, osvojení si dechových technik
 • přizpůsobení cvičení Vašim potřebám a kondici, naslouchání tělu
 • odpočinek a načerpání nové energie
 • kurzem to nekončí (svým klientkám jsem nápomocná i po kurzu, pokud mají nějaké dotazy ke cvičení doma, je možné mě kdykoli kontaktovat).

 
 
Absolvované kurzy a školení:

 
 • Práce s pánevním dnem: Až na dno pánve u Lucie Königové
 • Kurz Lunární jógy u Martiny Mangové
 • Kurz Gyne-jógy u Renaty Sahani, Škola pánevního dna
 • Jóga pro lymfatické zdraví u Lucie Königové
 • Diastáza a jóga aneb jak na rozestup břišních svalů bez skalpelu, Lucie Königová
 • Kurz Metody Ludmily Mojžíšové u fyzioterapeutky Venduly Johanes
 • Kurz obličejové jógy, Viktoria KopeckáNastavení cookies | Zpracování osobních údajů | Zpracování cookies