Blog


V blogu najdete články věnované především ženskému zdraví, zdravému pohybu, tématům jako jsou hormonální jóga, pánevní dno, zacelení diastázy, tibetské masáže zvukem, cvičení po porodu... Ráda s Vámi budu sdílet své myšlenky a zkušenosti ze života nebo také články, které mě oslovily. Bude mi potěšením, pokud v nich najdete kousek inspirace nebo pro Vás budou zdrojem nových informací, přivedou Vás k zamyšlení či k zastavení se na chvilku v dnešní uspěchané době.
Přeji Vám příjemné čtení.
Tibetské mísy jsou významnými pomocníky v životě uspěchaného člověka. Jejich malebný zvuk a jemné vibrace účinně pomáhají například při stresu, při migrénách, ulevují od bolesti zad, podporují fungování lymfatického systému, hojení jizev.
Číst více...

V dnešním zrychleném světě je kladen hodně důraz na výkon, rychlost, sílu, rivalitu, což jsou převážně mužské hodnoty, vzdálené ženám, vzdálené jemnosti a křehkosti ženské duše. Přesto jsou jim ženy v běžném životě často vystaveny.
Číst více...
Hormonální jóga je ucelená jógová sestava, která přirozenou cestou harmonizuje hormonální systém. Původně byla vytvořena pro ženy v menopauze, aby jim pomohla od jejích doprovodných příznaků jako jsou návaly, migrény aj. Později se ukázalo, že pomáhá i mladší ženám např. při nepravidelné, příliš silné nebo chybějící menstruaci, při polycystických vaječnících, při problémech se štítnou žlázou nebo s otěhotněním.
Číst více...
Jste již více jak půl roku po porodu a stále máte bříško jako těhotná? Příčinnou může být diastáza.
Diastáza neboli nepřirozený rozestup pravé a levé poloviny přímého břišního svalu od linea alba (střední linie) vzniká větším než únosným vnitrobřišním tlakem. 
Číst více...
"O ženě - o jejím vnitřním soucitu, umění ošetřit se, o odpuštění si, o její důvěře k vlastnímu tělu, o vděčnosti, neporovnávání se, o vstupence k velké životní (ne)spokojenosti, o příjetí, o napojení na přírodu, o schopnosti ženy adaptovat se a vše přežít.."

Číst více...
Nastavení cookies | Zpracování osobních údajů | Zpracování cookies